Guerlain L’Essentiel Natural Glow∙naturalne wykończenie oraz blask przez 16 godzin

Guerlain L;essetiel Natural Glow podkład

Dwa miesiące temu miałam przyjemność być na premierze najnowszego podkładu Guerlain L’Essentiel Natural Glow. Od tego czasu przetestowałam go na kilka, a raczej kilkanaście sposobów, więc czas najwyższy na moją opinię.

Guerlain L’Essentiel Natural Glow ∙ OPAKOWANIE

Pochylmy się nad opakowaniem zaprojektowanym przez Mathieu Lehanneur. Jest nietuzinkowe, niezwykle eleganckie i bardzo luksusowe – ciężkie, masywne szkło o harmonijnych liniach, które symbolizują równowagę.

WŁAŚCIWOŚCI I TRWAŁOŚĆ

To co Guerlain obiecuje wraz z nowym podkładem to natura, natura i jeszcze raz natura. L’Essentiel Natural Glow ma aż 97% składników pochodzenia naturalnego, aby zapewnić skórze naturalny blask – i to właśnie robi. Ma dosyć gęstą, kremową konsystencję, więc aplikuje się go niezwykle łatwo. Ja preferuję gąbkę oraz dłonie, ale jeżeli lubicie aplikacje pędzlem zerknijcie na najnowszy pędzel Guerlain dedykowany do nakładania podkładu L’Essentiel.

 

Przyznam szczerze, że kiedy usłyszałam, że L’Essentiel łączy w sobie właściwości podkładu i pielęgnacji spodziewałam się minimalnego krycia. Nic bardziej mylnego. Podkład zapewnia średnie krycie. Przepięknie ujednolica koloryt skóry i pozostawia wyjątkowy blask. Moim głównym ‘problemem’ są przebarwienia, które chcę po prostu ujednolicić i L’Essentiel to robi. Ze wszystkich baz które z nim przetestowałam najlepiej sprawdza się jedna z moich ulubionych – Guerlain L’Or. Ale podkład jest na tyle bogaty, że najczęściej nie stosuję pod niego bazy. Pudry, z którymi najlepiej współpracuje to : Hourglass Veil, La Prairie Cellular Treatment oraz TooFaced Peach Perfect.

Jeżeli chodzi o trwałość to na mojej aktualnie normalnej skórze, w strefie T mieszanej podkład utrzymuje się w bardzo dobrym stanie do 6 godzin. Po tym czasie moja skóra zaczyna się mocno świecić i wymaga użycia bibułki. Dla mnie taka trwałość jest satysfakcjonująca, biorąc pod uwagę właściwości podkładu. Producent obiecuje nam 16 godzinny blask, a nie 16 godzinną trwałość – pamiętajcie o tym.

ODCIENIE

Na polskim rynku dostępnych jest kilkanaście odcieni podzielonych na tony: chłodne, ciepłe i neutralne. Na spotkaniu z marką Guerlain miałam możliwość przetestować wszystkie odcienie, i ostatecznie wybrałam kolor 01W, chociaż zastanawiałam się też nad 01N. Od razu uprzedzę, że podkład oksyduje o jeden ton, więc miejcie to na uwadze, przy wyborze odcienia.

Guerlain L’Essentiel Natural Glow ∙ PODSUMOWANIE

Z L’Essentiel polubiliśmy się i to bardzo, a to dlatego, że ja po prostu lubię podkłady, które wyglądają naturalnie, przez które widać skórę i satysfakcjonuje mnie to, co obiecuje producent: efekt zdrowo wyglądającej skóry, naturalnej, promiennej i świetlistej. Więc jeżeli stawiasz na mocne krycie, kilkunastogodzinną trwałość – to nie jest produkt dla Ciebie. Guerlain L’Essentiel Natural Glow to podkład, który ma duży potencjał, o ile Wasze oczekiwania są zgodne z tym co obiecuje producent.

*na pierwszym zdjęciu mam na sobie tylko podkład Guerlain L’Essentiel – zobaczcie jak promiennie wygląda skóra.

Tagi: , ,

by
Previous Post Next Post
0 shares