Bubble Nails ∙ Foam Effect ∙ Piankowe paznokcie ∙ Czyli hit instagrama na pyłkach Semilac

Bubble Nails Foam Nails Semilac

Bubble Nails czyli piankowe paznokcie w ostatnich dniach opanowały internet. To jest bardzo spontaniczny wpis. Efekt bardzo mnie zaintrygował, dlatego postanowiłam sprawdzić jak piankowe paznokcie prezentują się na pyłkach Semilac Chameleon, Holo Instinct, Metalic oraz Galaxy.

 

Myślę, że większość z Was, która interesuje się tematyką paznokci i śledzi internetowe trendy wie w jaki sposób wykonać piankowe paznokcie, ale dla jeszcze niewtajemniczonych zdradzam szybki przepis na efektowne Bubble Nails:

  • Na przygotowaną płytkę paznokcia aplikujemy bazę oraz dwie cienkie warstwy lakieru hybrydowego, które oczywiście utwardzamy. Ja sięgnęłam po czerń 300 Perfect Black
  • Następnie wcieram dokładnie pyłek, który pokrywam Top Coat No Wipe – pamiętajcie o zabezpieczeniu wolnego brzegu. Pierwszą warstwę topu UTWARDZAMY
  • Aplikuję drugą warstwę Top Coat No Wipe, której NIE UTWARDZAM. Na mokry top nakładam dokładnie pianę. I razem z pianą wkładam paznokieć do lampy.
  • Po wyjęciu z lampy wycieram pianę i gotowe !

Pianę możecie przygotować zarówno z mydła jak i płynu do naczyń. Przetestowałam dwa sposoby i bardziej podoba mi się efekt uzyskany za pomocą zwykłego mydła. Z aplikacją piany musicie działać szybko, bo lubi zjeżdżać z paznokcia. Spróbowałam też ominąć krok z utwardzaniem pierwszej warstwy topu i na utwardzony kolor zaaplikowałam top oraz pianę, niestety efekt nie był dla mnie satysfakcjonujący – paznokcie wyszły chropowate.

Od dołu: 658 Holo Instinct, Chameleon: 01 Bee Mystery, 02 Violet Shell, 03 Green Venom, 04 Amazing Frog, 05 Purple Viper, 06 Antique Cicada, 07 Blue Dragonfly, Flash Metallic.

Moim zdaniem efekt jest bardzo interesujący, szczególnie na pyłkach Chameleon 04, 06, 658 Holo Instinct oraz Metallic .

 

Pyłki Galaxy same w sobie są bardzo bogate, dużo się tutaj dzieje. Trzeba bardzo dokładnie wetrzeć pyłek, aby nie zostały nigdzie większe płatki. Nie na wszystkich odcieniach bąbelki piany są dobrze widoczne z większej odległości.

Od dołu: 660 Forest&Blue, 661 Golden&Green, 662 Ginger&Green, 663 Azzure&Green, 664 Green&Purple, 665 Purple&Rosa, 666 Blue&Purple, 667 Brown&Gold, 668 Silver&Rosa.

Jestem ciekawa czy trend Bubble Nails przypadł Wam do gustu i który z pyłków Semilac w tej wersji podoba się Wam najbardziej.

Tagi: , , ,

by
Previous Post Next Post
0 shares