Makijażowi ulubieńcy lata TOP5 kosmetyków SEMILAC

Makijaż Semilac

 

Nie chce mi się wierzyć, że lato już powoli się kończy. I choć piszę ten post na pięknej, słonecznej polskiej plaży, to w powietrzu czuję już nadchodzącą jesień. Dlatego też myślę, że to ostatni moment, aby przedstawić Wam moich ulubieńców makijażowych schyłku lata marki Semilac. 

W ostatnich miesiącach prezentowałam Wam przepiękne matowe pomadki oraz zachwycałam się najnowszymi rozświetlającymi cieniami. Oczywiście w ofercie marki jest o wiele więcej perełek makijażowych, i dziś przedstawię Wam moich ulubieńców, którzy towarzyszyli mi w letnim makijażu.

Tak, jestem z tych osób, które nie rezygnują z makijażu nawet podczas letnich upałów. Oczywiście, na wakacjach, na plaży nie chodzę w pełnym makijażu, ale na co dzień, słońce i wysoka temperatura mi nie straszna. Jedyne, co zmienia się w moim letnim makijażu to podkład. Z tych kremowych, bardziej treściwych przerzucam się na lekkie formuły o małym, bądź średnim kryciu. Cała reszta pozostaje bez zmian.

 

Letni makijaż Semilac – focus na usta

 

Choć usta maluję przez cały rok, to po takie zdecydowane, czasem wręcz neonowe odcienie najchętniej sięgam właśnie latem. Kiedy stawiam na wyrazisty kolor na ustach, lubię aby reszta makijażu była delikatna. Spośród wszystkich dwudziestu odcieni matowych pomadek Semilac, latem na moich ustach gościły : 009 Baby Girl jasny odcień chłodnego różu, wyrazisty, neonowy wręcz koral 133 Tutti Frutti i zdecydowany odcień różu 007 Pink Rock. Dla wyrównania kolorytu twarzy sięgnęłam po świetny lekki podkład Giorgio Armani Maestro Glow. Pod oczy zaaplikowałam korektor Semilac, aktualnie w odcieniu 03. Ma on lekką kremową konsystencję, a przy tym świetnie wyrównuje delikatne zasinienia. Całość utrwaliłam pudrem matującym, który bardzo pozytywnie  mnie zaskoczył. Nie daje on nijakiego, płaskiego matu, ale ciekawe satynowe wręcz wykończenie. Trzyma makijaż w ryzach przez kilka dobrych godzin. Róże do policzków to kolejny bardzo dobry produkt. Mają mocną pigmentację i ciekawe odcienie. Mam dwóch faworytów 03 Healthy Rose, neutralny ocień różu o matowym wykończeniu i 01 Fresh Pink – jasny, rozświetlający róż o chłodnych tonach.

 

Letni makijaż Semilac – focus na oczy

 

Rzadko kiedy wychodzę poza swoją strefę komfortu, czyli makijaż w odcieniach brązu i złota. Raczej nie zobaczycie u mnie papuziego oka, chociaż nigdy nie mów nigdy. W każdym razie, kiedy mam ochotę na odrobinę koloru w makijażu oka, zazwyczaj ląduje on na dolnej powiece.

 

 

Rozświetlające cienie Semilac prezentowałam Wam tutaj. Górna powieka to bezpieczne brązy z paletki Warm Nude. W wewnętrznym kąciku zaaplikowałam ciepłe złoto 412 Brightening Gold. Na dolnej powiece połyskuje szmaragdowa zieleń 419 Deep Green, która nie tylko wydobywa kolor mojej tęczówki, ale też bardzo ładnie współgra ze skórą muśniętą słońcem.

 

 

A jak wyglądał Wasz letni makijaż ?

Częściej stawiacie na usta, czy wolicie podkreślić oko ?

Moj TOP5 produktów do makijażu Semilac:
pomadki (klik) 009 Baby Girl, 133 Tutti Frutti, 007 Pink Rock
puder (klik) matujący puder 20 Light Beige
korektor (klik) 03 Beige
cienie rozświetlające (klik)
paletka cieni Warm Nude (klik) 

by
Previous Post Next Post
0 shares