Sigma Make me Cool

Jeżeli zastanawiacie się czy warto inwestować w droższe pędzle, moja odpowiedź brzmi – oczywiście, że warto. Mój pierwszy zestaw pędzli pochodził z allegro, i było w nim dużo pędzli bardzo niskiej jakości. Postanowiłam odłożyć większą sumę pieniędzy i zainwestować w coś, co będzie służyć mi latami. I tak oto dziś przedstawiam Wam zestaw pędzli, który jest ze mną od ponad trzech! lat. Oto Sigma – Make Me Cool.

Jak wspomniałam wyżej, zestaw kupiłam ponad trzy lata temu. Zamawiałam go z oficjalnej strony producenta. Udało mi się, że do przesyłki nie zostało naliczone cło, więc cały zestaw kosztował 100 dolarów. Aktualnie na stronie producenta zestaw ten kosztuje 125 dolarów. Z tego co zauważyłam od czasu, kiedy zakupiłam swój zestaw producent wprowadził drobne zmiany: zamienił turkusowe skuwki na srebrne oraz dopracował kształt włosia. Zestaw zawiera skórzaną, sztywną, turkusową tubę zamykaną na zatrzaski. W środku znajduje się dwanaście pędzli:

E30 PENCIL wykonany z naturalnego, tlenionego włosia kozy. Jest bardzo miękki. Włosie ścięte w szpic pozwala na bardzo precyzyjną aplikację. Idealnie sprawdza się do podkreślania dolnej powieki lub rozświetlania wewnętrznego kącika. Pędzel po praniu świetnie trzyma kształt, nie rozcapierza się oraz nie puszcza włosia. Długość włosia: 1,1 cm. Długość rączki od skuwki: 16,6 cm.

E55 EYE SHADING wykonany z włosia naturalnego. Bardzo miękki i zbity. Przeznaczony do aplikacji ceni. Radzi sobie zarówno z cieniami prasowanymi, kremowymi czy też sypkimi. Po praniu świetnie trzyma kształt oraz nie puszcza włosia. Długość włosia: 1,1 cm. Długość rączki od skuwki: 17 cm.

E60 LARGE SHADER wykonany z naturalnego włosia czerwonej kuny. Niesamowicie przyjemny w dotyku, a jednocześnie bardzo sprężysty. Ze względu na duży rozmiar, świetnie nadaje się do aplikacji cieni na całą powiekę. Pędzel idealnie trzyma kształt oraz nie puszcza włosia. Długość włosia: 1,5 cm. Długość rączki od skuwki: 17 cm.

E40 TAPERED BLENDING wykonany z naturalnego włosia kozy. Bardzo delikatny i przyjemny w dotyku. Idealny do rozcierania większych powierzchni. Po praniu dobrze trzyma kształt, nie rozcapierza oraz nie puszcza włosia. Jeden w moich ulubionych pędzli do rozcierania cieni. Długość włosia: 2 cm. Długość rączki od skuwki: 17 cm.

F50 DUO FIBER wykonany z mieszanki włosia naturalnego (kolor czarny) oraz syntetycznego (kolor biały). Tak zwany duo fiber, idealny do nakładania podkładu, pudru czy też różu. Bardzo przyjemny w dotyku. Po praniu świetnie trzyma kształt, niestety z biegiem czasu zdarza mu się gubić włosie. Jest to jeden z moich ulubionych pędzli do aplikacji różu. Długość włosia: 4 cm. Długość rączki od skuwki: 16,5 cm.

F30 LARGE POWDER wykonany z naturalnego włosia kozy. Bardzo zbity i sprężysty. Ogólnie bardzo miękki w dotyku, chociaż znam o wiele przyjemniejsze pędzle do pudru. Pędzel zachowuje kształt po praniu, od samego początku gubi włosie. Natomiast zupełnie nie odbiło się to na gęstości pędzla, wciąż jest bardzo zbity i gęsty. Niestety od jakiegoś czasu włosie zaczęło farbować podczas prania. Długość włosia: 4,8 cm. Długość rączki od skuwki: 17 cm.

F40 LARGE ANGLED CONTOUR wykonany z włosia syntetycznego, ścięty pod skosem. Przeznaczony do aplikacji różu lub bronzera. Włosie jest gęste i sprężyste. Oczywiście pierwotnie włosie było białe, natomiast jest to mój ulubiony pędzel do aplikacji bronzera, więc po takim czasie włosie miało prawo się odbarwić. Pędzel po praniu zachowuje kształt oraz nie gubi włosia. Długość włosia: 2-3,5 cm. Długość rączki od skuwki: 15,5 cm.

F60 FOUNDATION wykonany z włosia syntetycznego. Pędzel języczkowy przeznaczony do aplikacji podkładu. Włosie bardzo gęste i sprężyste. Pędzel po praniu świetnie trzyma kształt oraz nie puszcza włosia. Nieszczególnie przepadam za tego typu pędzlami. Używam go sporadycznie do aplikacji kremowego bronzera. Długość włosia: 3 cm. Długość rączki od skuwki: 15,5 cm.

E70 MEDIUM ANGLED SHADIN wykonany z naturalnego włosia kucyka. Ścięty pod skosem. Bardzo miękki i przyjemny w dotyku. Idealny do aplikacji cieni zarówno na całą powiekę jak i w zewnętrznym kąciku oka. Po praniu świetnie trzyma kształt oraz nie puszcza włosia. Długość włosia: 1-2 cm. Długość rączki od skuwki: 16,5 cm.

F70 CONCEALER wykonany z włosia syntetycznego. Przycięty w szpic. Idealny do aplikacji korektora w płynie lub kremie. Bardzo sprężysty, zachowuje kształt po praniu. Długość włosia: 1 cm. Długość rączki od skuwki: 17 cm.

E65 SMALL ANGLE wykonany z włosia syntetycznego, ścięty pod skosem. Przeznaczony do eyelinera. Włosie sprężyste. Do eyelinera moim zdaniem jest za gruby, natomiast mi świetnie służył do podkreślania brwi kremowymi produktami.  Po praniu trzyma kształt, niestety odrobinę się rozcapierzył, ale był przeze nie mocno eksploatowany. Wydaje mi się, że producent ulepszył włosie tego pędzla. Długość włosia: 0,5cm. Długość rączki od skuwki: 16,2 cm.

E05 EYELINER wykonany z włosia syntetycznego. Przeznaczony do malowania kresek eyelinerem. Pędzel nie należy do najcieńszych, więc trudno namalować nim ultracienką kreskę. Włosie zbite i sprężyste. Pędzel po praniu trzyma kształt. Długość włosia: 0,5 cm. Długość rączki od skuwki: 16 cm.

Nie będę ukrywać, że kupując ten zestaw najbardziej skusił mnie kolor pędzli. Natomiast po tylu latach użytkowania stwierdzam, że to był bardzo udany zakup. Pędzle są świetnej jakości, po praniu trzymają kształt. W większości nie gubią włosia. Żaden pędzel nie jest uszkodzony, co niestety zdarzyło mi się przy tańszych pędzlach typu: Hakuro, Maestro, GlamBrush. Jeżeli nie posiadałabym żadnych innych pędzli, to zestaw kupiłabym ponownie, natomiast osobiście  zamieniłabym płaski pędzel do podkładu (którego kształtu po prostu nie lubię). Każdy z tych pędzli można kupić osobno poza zestawem w standardowym czarnym kolorze. Jeżeli chcecie się dowiedzieć ile kosztuje każdy poszczególny pędzel, zerknijcie do galerii.

 

SIGMA – Make Me Coolwozek2

JAKOŚĆ

TRWAŁOŚĆ

APLIKACJA

PODSUMOWANIE


 

Tagi: , , , ,

by
Previous Post Next Post
0 shares