MAC – Cienie do powiek

Przed wiele lat używałam tylko i wyłącznie cieni marki Inglot. Uważałam wtedy, że nie warto przepłacać, kiedy mamy dostęp do wysokiej jakości cieni za dziesięć złotych. Moje zdanie zmieniło się, kiedy spróbowałam cieni do powiek marki MAC i dosłownie przepadłam.  Cienie występują w ośmiu rodzajach wykończenia: Frost, Lustre, Matte, Matte2, Satin, Veluxe, Veluxe Pearl, Velvet. Jeżeli miałabym wskazać swoje ulubione wykończenie to wybrałabym zdecydowanie Frost, Satin oraz Veluxe Pearl. Posiadam niemałą gromadkę różnych odcieni (nie wiem kiedy tyle tego się nazbierało), ale dziś chcę zaprezentować Wam mieszankę ostatnio najczęściej używanych przeze mnie kolorów. Przedstawione niżej cienie są w formie wkładu do palety. Ich pojemność to 1,5 g, którą możecie kupić za 56 złotych.

Naked Lunch o wykończeniu Frost to chłodny jasny róż o metalicznym wykończeniu. Cień ma jedwabistą, miękką konsystencje. Gładko sunie po powiece, pozostawiając zmrożony efekt. Pigmentacja oraz trwałość bardzo dobra.

All That Glitters to przepiękny beż z dodatkiem brzoskwiniowych i złotych tonów. Wykończenie ‘Veluxe Pearl’ gwarantuje, że cień ma przyjemną, kremową konsystencję oraz wysoką pigmentację. Nie sprawia żadnych problemów podczas aplikacji i noszenia. Cień pozostawia metaliczny blask.

Jest to pięknie połyskujący, metaliczny beż o brzoskwiniowych tonach. Wykończenia ‘Frost’ sprawia, że cień odbija światło dając zmrożony efekt. Idealnie nadaje się na całą powiekę lub do rozświetlenia wewnętrznego kącika. Odświeża spojrzenie, nadając powiekom subtelny blask. Cień ma kremową konsystencję i bardzo wysoką pigmentację.

Era to delikatnie przybrudzony ciemny beż z dodatkiem złota. Wykończenie ‘Satin’ sprawia, iż kolor zyskuje subtelny blask oraz bardzo dobrą pigmentację. Cień ma jedwabistą konsystencję, bardzo dobrze trzyma się powieki.

Patina to przybrudzony jasny brąz, który delikatnie opalizuje na różowy odcień oraz ma zatopione mikroskopijne złote drobinki. Wykończenie ‘Frost’ zapewnia subtelny blask oraz delikatny, zmrożony efekt. Cień ma bardzo dobrą pigmentację. Nie osypuje się podczas aplikacji oraz w trakcie noszenia. Bardzo dobrze trzyma się powieki.

Trax to śliwkowy fiolet z odrobiną burgundu i złotymi drobinkami. Cień ma dosyć suchą konsystencję. Pigmentacja dobra, ale nie wybitna, a to za sprawą wykończenia ‘Velvet’, które sprawia, że cień ma mniejsze nasycenie, niż mogłoby się wydawać patrząc na opakowanie. Cień dobrze trzyma się powieki, jednak złote drobinki niestety lubią się obsypywać zarówno podczas aplikacji, jak w czasie noszenia, dlatego w przypadku tego odcienia warto użyć bazy.

Star Violet to śliwkowy fiolet z dodatkiem brązu, różu oraz miedzi. Cień aplikuje się bezbłędnie. Bardzo dobrze trzyma się powieki. Wykończenie ‘Veluxe Pearl’ sprawia, że Star Violet zachwyca metalicznym blaskiem, miękką, jedwabista konsystencją oraz intensywną pigmentacją.

Satin Taupe to wyjątkowy, niejednoznaczny kolor. W zależności od oświetlenia można odnaleźć w nim odcienie brązu, szarości oraz fioletu. Metaliczne wykończenie, miękka, jedwabista konsystencja to cechy wykończenia ‘Frost’. Cień ma świetną pigmentację. Gładko sunie po powiece oraz nie osypuje się podczas aplikacji. Bardzo wyjątkowy i godny polecenia odcień.

Nocturnelle to wyjątkowy odcień fioletu o delikatnych różowych tonach. Cień ma dosyć suchą konsystencję. Wykończenie ‘Frost’ sprawia, że kolor jest mniej intensywny, niż mogłoby się wydawać, jeżeli spojrzymy na opakowanie. Cień pięknie odbija światło i pozostawia subtelny, mroźny efekt.

MAC – Naked Lunchwozek2

PIGMENTACJA

TRWAŁOŚĆ

APLIKACJA

PODSUMOWANIE


MAC – All That Glitterswozek2

PIGMENTACJA

TRWAŁOŚĆ

APLIKACJA

PODSUMOWANIE


MAC – Jest wozek2

PIGMENTACJA

TRWAŁOŚĆ

APLIKACJA

PODSUMOWANIE


MAC – Erawozek2

PIGMENTACJA

TRWAŁOŚĆ

APLIKACJA

PODSUMOWANIE


MAC – Patina wozek2

PIGMENTACJA

TRWAŁOŚĆ

APLIKACJA

PODSUMOWANIE


MAC – Traxwozek2

PIGMENTACJA

TRWAŁOŚĆ

APLIKACJA

PODSUMOWANIE


MAC – Star Violet wozek2

PIGMENTACJA

TRWAŁOŚĆ

APLIKACJA

PODSUMOWANIE


MAC – Satin Taupewozek2

PIGMENTACJA

TRWAŁOŚĆ

APLIKACJA

PODSUMOWANIE


MAC – Nocturnellewozek2

PIGMENTACJA

TRWAŁOŚĆ

APLIKACJA

PODSUMOWANIE


 

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

by
Previous Post Next Post
0 shares