Mac – Nocturnals

Prawie rok temu przeglądając stronę maccosmetics rzuciły mi się w oczy świąteczne zestawy pigmentów i brokatów. Wahałam się między brązami a fioletami – ostatecznie padło na te drugie.

Nocturnalas to zestaw trzech pigmentów: Vanilla, Kitschmas, Push the Edge i dwóch brokatów: Gray oraz Pink. Pojemność pigmentów jest całkiem spora, bo aż 2,6 g – to więcej niż połowa pełnowymiarowego opakowania. Glittery mają pojemność 4g. Cały zestaw kosztował 140 zł, więc jest to świetna cena, gdyż jeden pełnowymiarowy pigment kosztuje 96 zł.

Vanilla – pigment opisywany jako delikatna, kość słoniowa o wykończeniu Frost. Jest to jasny waniliowy odcień z domieszką ciepłego złota. Można go aplikować zarówno na sucho jak i na mokro. Jeżeli chcemy, żeby pigment miał bardziej metaliczne wykończenie – polecam nakładać go na mokro. Jest to na prawdę wyjątkowy odcień, który warto mieć.

Kitschmas – mieniący się róż z fiołkowo-różową perłą – wykończenie Frost. Piękna chłodna, różowa lawenda.

Push the Edge – głęboki, perłowy fiolet. Produkt jest niesamowicie napigmentowany. Wystarczy odrobina aby uzyskać na prawdę głęboki kolor. Niestety jest to limitowany odcień, ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś pojawi się ponownie, bo jest niesamowity.

Grey – po prostu ciemno-szary brokat, który pięknie mieni się na srebro oraz szaro.

Pink – bardzo żywy różowy odcień, mieniący się od jasnego różu po miedziany.

Pigmenty są cudowne ! Najczęściej sięgam po odcień Vanilla, który szczerze mówiąc skusił mnie do zakupu tego zestawu. Wystarczy odrobina, żeby w cudowny sposób rozświetlić makijaż. Pigment utrzymuje się na powiece przez cały dzień. Z brokatami trzeba uważać, gdyż nie można aplikować ich w okolice oczu, natomiast świetnie nadają się do nakładania na ciało. Mam nadzieję, że i w tym roku zestawy będą dostępne – wtedy na pewno skuszę się na inne odcienie.

Znacie pigmenty Mac ? Macie swój ulubiony odcień ?

MAC – Vanillawozek2

PIGMENTACJA

TRWAŁOŚĆ

APLIKACJA

PODSUMOWANIE


MAC – Kitschmaswozek2

PIGMENTACJA

TRWAŁOŚĆ

APLIKACJA

PODSUMOWANIE


MAC – Pinkwozek2

PIGMENTACJA

TRWAŁOŚĆ

APLIKACJA

PODSUMOWANIE


MAC – Push the Edgewozek2

PIGMENTACJA

TRWAŁOŚĆ

APLIKACJA

PODSUMOWANIE


MAC – Greywozek2

PIGMENTACJA

TRWAŁOŚĆ

APLIKACJA

PODSUMOWANIE


 

 

Tagi: , , , , , , , , ,

by
Previous Post Next Post
0 shares